נעים להכיר, לימור קיקין

לימור קיקין

אני פסיכולוגית רפואית מומחית ומטפלת CBT. מנהלת יחד עם יעל לב את ״סיביתכלס״ – גוף ידע לפסיכולוגים ולמטפלים בנושא טיפול קוגניטיבי התנהגותי,  ומדריכה פסיכולוגים בקופות החולים בטיפול קוגנטיבי התנהגותי במסגרת פרויקט הנגשת הטיפול הפסיכולוגי של משרד הבריאות והאוניברסיטה העברית (IAPT). פסיכולוגית מרפאת הכאב בקופת חולים מכבי – מחוז צפון, חברת האגודה הישראלית לפסיכוסומטיקה, איט״ה והאיגוד האירופאי לטיפול קוגניטיבי התנהגותי,  ומלמדת CBT בהכשרות למטפלים.

אני מטפלת בהפרעות חרדה, OCD, דיכאון, מתח נפשי, אכילה רגשית ואכילת יתר והתמודדות עם משברי חיים שונים. בכובע הנוסף שלי כפסיכולוגית רפואית  – יש לי הכשרה מעמיקה וניסיון רב בליווי בתהליך של ניתוח בריאטרי (קיצור קיבה) ואכילת יתר וכן בעבודה עם מטופלים המתמודדים עם כאב כרוני ומחלות נוספות. 

 

גישת הטיפול שלי היא טיפול קוגניטיבי התנהגותי – CBT, עליה תוכלו לקרוא רבות באתר. האהבה שלי לשיטה והבחירה שלי בה כשיטת טיפול מובילה נובעת מהיחס השיוויוני וההדדי שהיא מציעה בין המטפל לבין המטופל ומהשקיפות המלאה שבטיפול. 

העבודה הממוקדת, הבהירה ובעיקר הידיעה שאני יכולה להישען על גוף ידע עצום אשר נבדק שוב ושוב כל הזמן מאפשרת לי לייצר סביבה טיפולית בטוחה, מכילה, ומאד מאד פעילה.

כפסיכולוגית רפואית אני מתעניינת באופן בו הגוף נוכח בחדר הטיפולים. לעיתים קרובות אני מטפלת במצבים נפשיים שיש להם היבט גופני (כמו חרדת בריאות, התקפי חרדה, כאב כרוני, סימפטומים גופניים ללא ממצא רפואי, בעיות שינה, אובססיה על תפקוד גופני כמו נשימה, בליעה או מצמוץ, אכילת יתר ועוד). 

קיבלתי הכשרה נוספת במיינדפולנס לפסיכולוגים בביה״ח שיבא תל השומר, ואני משתמשת בכלי הזה על מנת לסייע בהפחתת מתח נפשי וחרדה. בהמשך למדתי ACT – טיפול בקבלה ומחויבות, שהוא חלק מהגל השלישי בטיפול קוגנטיבי התנהגותי המציע התערבויות מתקדמות יותר. 

כיום אני משתמשת בכלים השונים שבארגז שלי על מנת לעזור למטופלים להתמודד עם מגוון קשיים באופן יעיל ומצמיח, לרכוש כלים יעילים יותר להתמודדות עם אתגרי החיים ולטפח חיבור מיטיב, קשוב ובריא של האדם לעצמו.

חברות באיגודים מקצועיים

 

איט״ה – האגודה הישראלית לטיפול התנהגותי קוגניטיבי  – חברה מומחית 

האגודה הישראלית לפסיכוסומטיקה 

eabct  – האיגוד האירופאי לטיפול קוגניטיבי התנהגותי

הכשרה אקדמית ונסיון מקצועי

2003-2006  אוניברסיטת תל אביב  -תואר ראשון בפסיכולוגיה ובסוציולוגיה 

2007-2009  המכללה האקדמית תל אביב יפו – תואר שני בפסיכולוגיה רפואית 

2011-2015  בי״ח הדסה הר הצופים – (התמחות) פסיכולוגית המערך לכירורגיה בריאטרית – ניתוחי קיצור קיבה  

2019 -2017 בי״ח שיבא תל השומר – מרפאת שחף להפחתת מתח נפשי – פסיכולוגית מומחית במרפאה  

2007-2019  קוגנטיקה – המרכז הישראלי לטיפול קוגניטיבי התנהגותי: הכשרה בטיפול קוגניטיבי התנהגותי, מתרגלת התנהגותית, פסיכולוגית במרכז, פסיכולוגית מומחית במרכז ולבסוף מרכזת שלוחת רחובות.

2021 – היום  משרד הבריאות והאוניברסיטה העברית – מדריכה בהכשרת פסיכולוגים בקופות החולים בטיפול קוגניטיבי התנהגותי 

2022 – היום   קופת חולים מכבי, מרפאת כאב – פסיכולוגית רפואית 

דילוג לתוכן